Merhaba,

1990 senesinde, soğuk havaları hiç sevmememe rağmen, soğuğun sert ve yoğun olduğu Şubat ayının 19’unda bir hafta başında dünyaya geldim. Her çocuğun yaşaması gerektiği gibi, çocukluğumun bir kısmı mahalle arkadaşlarımla dışarıda oyunlar oynamakla geçti ancak her zaman kendime ait olan dünyam daha eğlenceli ve daha fazla mutlu olduğum bir dünyaydı. Çok düşünür, çok ayrıntılı hayaller kurardım. Ailemi usandıran sorgulamalarımın her çocuğun belirli bir yaşta oluşan soru sorma eğilimlerinden daha farklı ve daha derin olduğunu yaşım ilerledikçe daha iyi anladım.

Bu sorular ve hayallerle dolu dünyama yolculuk yapabilmek için yalnız kalmama ihtiyaç da yoktu. Evde misafirlerin olması ve benzeri durumlarda bile önüme boya kalemlerimi ve kağıtlarımı koyup kendi dünyama dalardım. Eğer dışarıda toplu oyunlara karışabileceğim arkadaşlarım yoksa saatlerce toprakla oynar, çamur haline getirir ve hayal ettiklerimi gerçekleştirmeye çalışırdım ki bu çamurlu ellerimi eve girerken annemden saklamama sebep olurdu. Henüz farkında olmadan heykel sanatıyla olan ilişkim ilk çocukluk yıllarıma kadar dayanmaktadır. Bu erken öğrenme isteğim okul öncesinde okuma becerisi kazanmama yardımcı olmuş ve başarı bir ilkokul dönemi geçirmeme yardımcı olmuştu. Bütün bunları takiben, zamanla, şiir okuma günlerinde, tiyatrolarda öğretmenlerce tercih edilen bir öğrenci oldum. Orta okul ve lise yıllarımda da kağıdım ve kalemlerim çocukluk alışkanlıklarımı devam ettirdi. Çizmeyi hiçbir zaman bırakmadım.

Liseden sonra güzel sanatlara hazırlandım ve kendimi 2009 yılında elimde desenlerimle Güzel sanatlar fakültelerinde sınavlara girerken buldum.
Bunların sonucunda girmeye hak kazandığım Kocaeli üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Heykel Bölümünde halen hayallerimi gerçekleştirmeye devam etmekteyim.

Üniversite öğrenciliğimin ilk yıllarında profesyonel hayata ilk adımlarımı atmam , YBM Tasarım ile tanışmamla başladı. Bu süreçte önce çeşitli projelerin küçük detaylarında, daha sonralarında da neredeyse tüm dekoratif uygulama alanlarında yer almaya başladım. İlk profesyonel sayılabilecek işim, 2012 yılında Irak’ta bulunan Faruk Medical Center Hastanesi binasına yapılan duvar paneli uygulamalarının kalıp çalışmalarında yer almamdır.

Kocaeli üniversitesi, heykel bölümü 2015 yılı mezunuyum. Öğrenciliğimin ilk yıllarından bu yana mimari projelerde özel uygulamaların bir parçası olarak yer aldım. Aktif olarak sanatsal çalışmalarımı yürütüyorum. Katılmış olduğum ve katılımda bulunacağım sergi ve organizasyonlar için güncel sayfasını takip edebilirsiniz.

Portfolyolar için tıklayınız